0 800 50 50 71 Інформаційна лінія дзвінки зі стаціонарних телефонів
на території України безкоштовні

Що таке бронхіальна астма?

Гіпотетичний випадок. Ця ілюстрація є художнім зображенням і не означає, що модель страждає від будь-якого захворювання або піддавалася медичному втручанню.

Що таке бронхіальна астма?

Бронхіальна астма є хронічним захворюваняннм дихальної системи, в основі якого лежить хронічне запалення дихальних шляхів. Для астми є типовими наступні респіраторні симптоми:
– свистяче дихання,
– задишка,
– скутість у грудній клітці,
– кашель.

Характерним для астми є наявність більше ніж одного з перелічених симптомів (особливо у дорослих). Часто ці симптоми погіршуються вночі або під ранок. Також характерною особливістю астми є зміна симптомів в часі та за інтенсивністю. Симптоми провокуються вірусними інфекціями (застуда), фізичними вправами, впливом алергенів, змінами в погоди, емоціями (сміх, гнів) або подразниками, такими як вихлопи автомобільних газів, тютюновий дим або сильні запахи. Вираженість симптомів бронхіальної астми напряму залежить від тонусу бронхів - чим більше бронхи спазмовані, тим менший їхній просвіт і тим тяжчими будуть симптоми. В клінічній практиці для оцінки вираженості бронхоспазму найчастіше використовується спірометрія.

Під час постановки діагнозу, лікар оцінює не тільки характер симптомів та показники спірометрії, а й дані анамнезу. Ймовірність діагнозу бронхіальна астма буде вищою при наявності алергічних захворювань (екзема, алергічний риніт), наявності у кровних родичів астми та/або атопічних захворювань,підвищеному рівні алерген-специфічного IgE або еозинофілів в крові.

Хоча бронхіальну астму не можна повністю вилікувати, більшість може взяти це захворювання під контроль і легко управляти ним. Проконсультуйтеся зі своїм лікарем, щоб підібрати найбільш відповідне лікування, і дізнатися, як взяти бронхіальну астму під контроль, щоб жити повноцінним життям. Навіть якщо у Вас бронхіальна астма, Ви можете добре себе почувати.

Якщо бронхіальна астма добре контролюється, Ви будете відчувати менше симптомів. Пройдіть тест з контролю над астмою за посиланням

Список літератури:

  1. Бронхіальна астма. Хронічне обструктивне захворювання легень в світлі сучасних рекомендацій GINA (2017), SIGN 153 (2016), GOLD (2017), NICE (2010) / Фещенко Ю. І. // К.: ТОВ «Доктор-Медіа-Груп», 2018. – 220 с.